הרצאה מרתקת של אמא למחונן בלבנון

TED 2018

על המאפיינים הייחודיים, האבחנות השגויות, התופעות והמורכבויות הנלוות, התפיסה החברתית והחינוכית השגויה, וגם על הכלים והאפשרויות לפתרונות והבנה. בין היתר היא מדברת על הסיבות ההתפתחותיות וקוגניטיביות לקושי חברתי, חשיבותו הקריטית של שלב ההשענות על חברים בני גיל דומה, הסיכונים העצומים ב"דילוג" על השלב הזה ופיתוח הימנעות. והצעות שלה בנושא.

באנגלית.

הרצאה חשובה של אמא לילדים מחוננים בארה"ב

TED 2015

מה אנחנו יודעים על ילדים מחוננים ? 
הנה הרצאה המנסה לשבור מוסכמות, תפיסות מוטעות ומושגים שגויים בנוגע לילדים המוגדרים כמחוננים ועולמם המורכב. מחוננות היא מתנה גדולה, אך האם זה אומר שהחיים עם המתנה הזו קלים יותר ונטולי קשיים ומורכבויות ייחודיות? תקשיבו לאמא הזו. 

באנגלית.

שיחות עם ילדים ובוגרים מחוננים

2011

באנגלית. 

שיחה של מורה עם תלמידי כיתת מחוננים

2012

באנגלית. 

מסקנות מעניינות וחשובות של מחוננת - כבוגרת

TED 2018

באנגלית

ראיון עם ד"ר חנה דוד

כישורים חברתיים אצל ילדים מחוננים, 2016

כשילד מחונן נמצא בסביבה שמתאימה לו, הסיכויים שלו להתפתח לאדם שלם גבוהים משל אחרים, כישורי השפה מונעים מהם להרביץ והופכים אותם למשתלבים טובים וחיוביים יותר בחברה. הכל בתנאי שמוצאים את הסביבה המתאימה לצרכיו, ובגיל מאד מוקדם. ראיון חשוב עם ד"ר חנה דויד, פסיכולוגית המתמחה בילדים מחוננים.

בעברית.

September 09, 2017

מהו הילד המחונן וצרכים הייחודיים ? סרטון הסברתי חשוב של משרד החינוך

משרד החינוך- אגף המחוננים

​אגף המחוננים עושה לראשונה עבודה מדהימה בהסברה ובהגדרה של הילד "המחונן" באופן קרוב יותר למציאות ומבוסס פחות על מיתוסים ותפיסות סטיגמטיות שגויות.

הפיצו לצוותי החינוך ולהורים במוסדות החינוך שלכם, עזרו לילדים המחוננים להישמע. 
___________

אנחנו מחזקים את ידיו של האגף למחוננים במשרד החינוך, וקוראים למשרד החינוך לשבת איתנו באופן מסודר על צורכיהם של הילדים המחוננים והפתרונות הדרושים כמענה לצורכיהם במערכת החינוך.
פרטים נוספים בעמוד הפייסבוק של יהלו"ם - יחד הורים למחוננים ומצטיינים

מחונני על בישראל

כתבה בערוץ 11, 2013

Please reload