מחקר ורגולציה

הפעולות של צוות ההורים המתנדב שחבר יחד לפעילות של יהלו"ם כוללות בין היתר איסוף, תרגום והנגשה של מידע שחשוב לנו ההורים ופחות נגיש כיום - מידע מקצועי ומחקרי הקיים כיום בנושא תלמידים מחוננים ומצטיינים, מידע קהילתי, סיפורים אישיים, תכנים שיעשירו אותנו ואת הילדים, מידע על אנשי מקצוע, מידע על רגולציה, חקיקה ודוחות רלוונטיים ועוד.

השאיפה היא גם להרחיב את מאגר הידע שלנו ההורים, גם ללמוד אחד מהשני כקבוצה, ולסייע כשניתן, וגם לבצע הסברה חשובה בשאיפה לניפוץ מגוון רחב של מיתוסים שגויים, סטיגמות והנחות יסוד לא נכונות שמונעים קידום שינוי בזכויותיהם ויוצרים מציאות לא מיטיבה ולא מתאימה עבור הילדים ומציגה גם את הוריהם כמקשה אחת אחידה באור לא חיובי.

הנה רשימה קצרה של מה שנעשה עד כה:

מידע מקצועי, חקיקה, נתונים ודוחות

 

מדריך לא פורמלי למבחני איתור וערעורים עליהם - שאלות ותשובות שהוכנו בהתייעצות עם האגף למחוננים ומצטיינים במשרד החינוך, בנוגע למבחני האיתור שלב א' ו-ב' והערעורים, בגילאי היסודי. 

נתונים מחקריים ופדגוגיה - הפרסומים בשלב זה הם חלק זעיר מהקיים, אותו הספקנו לאסוף ולעתים לתרגם, נשמח לכל סיוע בהקשר זה. 

עדכוני חקיקה, חוזרי מנכ"ל, דוחות ועוד  

 

ריכוז אנשי מקצוע ושירותים רלוונטיים

אחת הפעולות של צוות ההורים המתנדב שחבר יחד לפעילות של יהלו"ם היא איסוף שוטף של בקשות שלכם ההורים "מהשטח" ומנסה ללקט מידע חשוב לשיפור היומיום של כולנו, מידע על אנשי מקצוע ונותני שירות רלוונטיים וגם - הטבות קבוצתיות על שירותים ומוצרים שרובנו מנסים להשלים במימון פרטי לא קטן עבור הילדים, שירותים ומענה שמרביתם חסרים היום במערכת החינוך עבורם. אתם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות עמוד יצירת הקשר בכל עניין בהקשר זה. 

רשימה של אנשי מקצוע חינוכיים וטיפוליים המתמחים בילדים מחוננים - מרביתם הועברו לנו מגורמים מקצועיים רשמיים, בכל מקרה זו אינה המלצה ויש להפעיל שיקול דעת אישי בבחירה של איש מקצוע כמובן. 

רשימת אפליקציות עם ערך מוסף לסמארטפונים - הרשימה נאספה מכם מפה לאוזן ואתם מוזמנים בהחלט להרחיב אותה באמצעות פניה אלינו בעמוד ה"צור קשר". 

רשימת רעיונות לניסויים ויצירה עם ילדים סקרנים - הרשימה נאספה מהמידע ברשת ומכם מפה לאוזן ואתם מוזמנים בהחלט להרחיב אותה באמצעות פניה אלינו בעמוד ה"צור קשר". 

רשימת הטבות קבוצתיות שמוצעות לכם מנותני השירותים או המוצרים - שימו לב, הרשימה אינה מהווה המלצה מצדנו על השירות או המוצר, מנהלי האתר ומתנדבי יהלו"ם אינם חלק מכל עסקה שתעשה בהקשר זה ואנו רק מספקים את הפלטפורמה ליצירת הקלה צרכנית עבור קהילת המחוננים והמצטיינים. 

ניפוץ מיתוסים וסיפורים אישיים

אחת הפעולות של צוות ההורים המתנדב שחבר יחד לפעילות של יהלו"ם היא איסוף, תרגום והנגשה של סיפורים אישיים של תלמידים, הורים וגורמים אחרים הנוגעים לחוויה היומיומית של המחונן או המצטיין במסגרות כיום. השאיפה היא לניפוץ מגוון רחב של מיתוסים שגויים, סטיגמות והנחות יסוד לא נכונות שמונעים קידום שינוי בזכויותיהם ויוצרים מציאות לא מיטיבה ולא מתאימה עבור הילדים ומציגה גם את הוריהם כמקשה אחת אחידה באור לא חיובי. מטרה זו כבר מיושמת ברחבי העולם בנוגע לתלמידים שהם GIFTED ובישראל יש לא מעט שעוד צריך להיעשות, נשמח שתהיו כולכם השגרירים של המידע הזה בכל מקום שבו תפגשו את הצורך. 

אתם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות עמוד יצירת הקשר בכל עניין בהקשר זה. 

ילדים מחוננים ומחוננות מדברים את המציאות שלהם - הפרסומים בשלב זה הם חלק זעיר מהקיים, אותו הספקנו לאסוף ולעתים לתרגם, נשמח לכל סיוע בהקשר זה. 

עדכונים על סוגיית המחוננים ברחבי העולם

סרטונים מעוררי השראה והרצאות בנושא תלמידים מחוננים ומצטיינים.

מאגרי למידה אונליין לעל יסודי

מגזינים, הצגות, מופעים, סיורים ועוד

מאגרי למידה אונליין לגילאי יסודי

מאגרי למידה אונליין לגילאי גן

מאגר יצירות וניסויים מדעיים לבית

מאגר אפליקציות עם תוכן

אונליין לקטנטנים

אתרי למידה מרחוק ועוד

גילאי גן